top of page
  • תמונת הסופר/תRaz Shalev

איך לנגן בגיטרה- שלבים לקבלת ההחלטה

עודכן: 10 ביולי 2023

* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.


היית במפגש עם כמה חברים וכמה חברים של חברים, ופתאום מישהו הוציא גיטרה קלאסית, והתחיל לנגן בגיטרה שירים מגניבים מכל מיני תקופות והעיף את כולם באוויר. אתה יושב שם בצד אכול מקנאה, ואז אתה מקבל החלטה עם עצמך! "מחר אני מוצא מורה לגיטרה למתחילים, מתחיל ללמוד גיטרה ובתוך כמה חודשים גג אני אוכל גם לנגן ככה" אז אתה מחליט לגשת לאותו הבחור כשהוא מקפל את הגיטרה שלו בחזרה אל התיק ושואל אותו, תגיד, איפה קונים גיטרה קלאסית למתחילים? האם במקרה יש לך איזו גיטרה אקסטרה זרוקה בבית ואתה מוכר גיטרה קלאסית יד 2? הבחור מחייך אלייך בחזרה ואומר לך שקודם כל הוא מבסוט שהנגינה שלו גרמה לך לרצות ללמוד לנגן בגיטרה ואם אתה מתכננן על לימוד גיטרה מאפס, אולי לא כדאי לך ללכת על גיטרה יד 2, למרות שזה אפשרי, כדאי לך להשקיע קצת ולקנות לך גיטרה שתחזיק לך לשנים רבות, ויש באינטרנט המון מידע ומדריכים על רכישת גיטרה ראשונה, ושם גם תדע בדיוק מחיר של כל גיטרה וכדומה...


לימוד גיטרה אקורדים- ג'אם בחוף הכנרת
תמיד יהיו אלה שישלפו גיטרה וירימו את האווירה לשמיים :)

אבל מאיפה מתחילים? האם עדיף לימוד גיטרה עצמי בעזרת חוברת לימוד גיטרה למתחילים?

הלכת הביתה וכבר מאוחר, כולם כבר כנראה התרסק והלכו לישון. אבל לא אתה, אתה פותח את הלפטופ שלך ומתחיל לחקור- לימוד גיטרה יוטיוב? איפה לומדים אקורדים לגיטרה? ואפילו מחפש גם לימוד גיטרה חינם בתקווה שאיזה מורה לגיטרה אונליין יזרוק לך עצם ככה שתוכל להתחיל אפילו ממחר בבוקר ישר אחרי שאתה משיג לעצמך גיטרה. לאט לאט אתה מגלה ומבין שלמרות כל הרצון הטוב של המורים המומלצים לגיטרה, כדי ללמוד גיטרה על אמת אתה כנראה תצטרך להשקיע קצת כסף, בין אם תחליט ללכת על שיעורים פרטיים בגיטרה אחד על אחד עם מורה לגיטרה פרונטלי, בשיעורי גיטרה אחד על אחד דרך הזום עם מורה לגיטרה אונליין, או אפילו אם תחליט על לימוד גיטרה למתחילים אונליין דרך אחד מהקורסים שיש לשוק האינטרנטי היום להציע.


שאלון ההתאמה קצר שיעזור לך לגלות איך הכי כדאי לך ללמוד גיטרה!


והאם יש מורים לגיטרה בכל מיני מקומות בארץ? בכל עיר? מושב? קיבוץ?

המפגש היה בכלל באיזה פסטיבל בדרום ואתה בכלל מצפון הארץ, אז אל תדאג, מורים טובים לגיטרה אפשר למצוא בכל מקום בארץ, טוב כמעט בכל מקום בארץ :)

אם תחפש בגוגל מורה לגיטרה בירושלים או מורה לגיטרה תל אביב או אפילו מורה לגיטרה בראשון לציון או חולון כנראה שתקבל תוצאות אינסופיות של מורים לגיטרה לעומת במקומות קצת פחות מרכזיים, כלומר אם היית מריץ חיפוש בגוגל של מורה לגיטרה בנתניה או מורה לגיטרה אשדוד או מורה לגיטרה ברחובות היית מקבל ככל הנראה הרבה פחות תוצאות, וזה לא משנה אם תחפש מורה לגיטרה חשמלית או מורה לגיטרה קלאסית או אקוסטית, או אפילו מורה גיטרה לילדים. אופי המקום, כמות האנשים והביקוש הם פרמטר שמשפיע על ההיצע. אבל אתה בכלל גר בקיבוץ בעמק החולה שבצפון הארץ ובמושבים וקיבוצים, כצפוי ראית שיש פחות מורים לגיטרה, אבל אני מבטיח לך (באחריות) שגם שם אפשר למצוא מורים מעולים לגיטרה :) {אהמ אהמ, רמז- אם אתה מהצפון ומחפש מורה לגיטרה במושב שאר ישוב :)}

ואגב, אם כבר נחשפת לאיזה אתר של מורה לגיטרה, התחברת ואהבת מאד את האנרגיות והאווירה שלו ורק בסוף גילת שהוא רחוק ממך גיאוגרפית ופיזית, תזכור שתמיד יש את האפשרות של שיעורי גיטרה בזום!


לימוד גיטרה בשאר ישוב ליד הבניאס
פריטה על גיטרה בבניאס :) צילום- אתי שרת

ואז הגעת לשורה התחתונה- שיעור פרטי לגיטרה - מה המחיר?

יש לך כבר ניסיון עם אנשי מקצוע, לרוב הניסיון הזה הוא מבאס ומר- או שעשו עבודה גרועה או שעשו עבודה סבירה אבל לקחו ממך ארגז של כסף. האמת יכול להיות שהתמזל מזלך ונפלת תמיד על איזה צדיק שעשה עבודה מעולה ולקח מחיר הוגן, ואם זה המצב, שיחקת אותה :)

אבל אם לא, ברור שתחשוש ממחיר מופקע שהמורה לגיטרה ידחוף לך כשתעז לשאול "היי אני מעוניין בשיעור פרטי לגיטרה, אשמח לדעת מה המחיר" אז אני שמח לבשר לך שמהניסיון שלי בתחום המוזיקה, רוב אנשי המקצוע בענף הם אנשים הוגנים שבסופו של יום נותנים תמורה למחיר, וברוב המקרים גם החוויה של התלמיד היא מאד חיובית. מחירי השוק יכולים כמובן להשתנות לפי פרמטרים שונים כגון האם מדובר במשהו כמו חוג גיטרה לילדים, כלומר חבילת שיעורי גיטרה, ואז לפעמים אפשר לקבל הנחה על המחיר הכולל. או האם מדובר במפגשים בודדים. האם מדובר בשיעור פרטי לגיטרה או שיעור גיטרה קבוצתי? האם שיעור גיטרה בזום? או שיעור גיטרה פרונטלי.

בנוגע למחיר לשיעור- כל מורה והתנאים שלו, מה שבטוח יש כלל אצבע, ככל שהמורה יותר מנוסה, בעל תעודות בתחום ומבוקש כך גם העלות לשיעור תעלה. נכון, תוכל תמיד ללכת על מורה לגיטרה חדש בתחום ורענן עם המון מוטיבציה ובכך תחסוך המון כסף, אבל, תשאל את עצמך האם אולי ההשקעה עכשיו במורה מנוסה ומקצועי תניב לי פירות בהמשך הדרך, אולי מדובר פה בתהליך של קשר בין התלמיד למורה, כלומר הרבה מעבר לסתם עוד שיעור גיטרה. מה גם שמורה מנוסה יודע להביא תוצאות במהירות הרבה יותר גבוהה ובכך, אולי, עלות השיעורים מתקזזת :) אך, יותר חשוב מהכל זה שיהיה לך חיבור טוב עם המורה לגיטרה!

שיעורי גיטרה באווירה טובה ומקדמת
חשוב שתמצא מורה לגיטרה שיש לך חיבור טוב איתו

טוב אז מצאת מורה לטעמך- כל כמה זמן שיעור גיטרה?

הדרך הכי טובה להצלחה, בכל תחום בעולם: התמדה, תרגול ושמירה על מוטיבציה גבוהה. בגיטרה הדבר לא שונה, התדירות המומלצת ללימוד גיטרה זה שיעור גיטרה פעם בשבוע, לא פחות- לא יותר, יכולים לבוא חכמולוגים ולהגיד "אני צריך יותר זמן בין שיעור לשיעור, אני צריך שיעור פעם בשבועיים"- מה שיקרה בפועל זה שאתה תגיע לשיעור הגיטרה, תלמד מה שתלמד תלך הביתה וכנראה לא תיגע בגיטרה שלך עד יום לפני השיעור הבא שלך בעוד שבועיים, כי אין מה לעשות הפעם אתה לא יכול לדחות בעוד שבועיים את השיעור, ואז הגלגל ימשיך להסתובב וייקח לך המון המון זמן להגיע לתוצאות אמתיות, אם בכלל. שיעור פעם בשבוע שומר אותך עם מוטיבציה פנימית גבוהה ואתה תמיד עם היד על הדופק ומרגיש התקדמות סיסטמטית.


האם עדיף לקיים את שיעור הגיטרה אצלי בבית או אצל המורה לגיטרה?

מאד אינדיבידואלי, אם מדובר במורה מקצועי, כנראה שיש לו סטודיו לגיטרה ואז אולי שווה לך להגיע אליו, מכיוון שחווית הלימוד תהיה עוצמתית יותר, דיי בוודאות, מכיוון שיש לו שם את כל הציוד הנדרש כדי להפיק את המרב מלימודי הגיטרה שלך ולרוב גם האקוסטיקה בחדר תהיה מיטבית.

אבל, אם אתה מעדיף שהמורה יגיע אליך הביתה, לרוב האופציה הזאת קיימת והמון מעדיפים אותה, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות.

אם בא לך לחסוך עליות של הגעת המורה ואין לך ממש כוח/או איך להגיע לסטודיו הגיטרה של המורה כל פעם יש לך אפשרות נוספת של שיעורי גיטרה אונליין דרך תוכנות כגון זום.


עשה לכם חשק ללמוד גיטרה/לשדרג את הנגינה שלכם בגיטרה? מי שעדיין לא מכיר אותי, נעים מאד שמי רז שלו, בעל תואר ראשון ותעודת הוראה במוזיקה.

מורה לגיטרה כבר מעל ל15 שנים,

רואה בשיעורי הגיטרה גם כלי טיפולי, המתאים לכל הגילאים וגם לבעלי צרכים מיוחדים.

מלמד גיטרה בסטודיו לגיטרה בשאר ישוב, בבית התלמיד בסביבה, בזום ואונליין דרך קורסים דיגיטליים לגיטרה, אשמח להיות המורה לגיטרה הבא שלך :)


Comments


bottom of page