28.01.2020

איך לנגן אקורדים מדויק וברצף.

כבר התחלתם ללמוד גיטרה וגם אפילו למדתם לפרוט כמה אקורדים בגיטרה אבל איכשהו הדברים עדיין לא מסתדרים לכם.
נתחיל בשאלה המתבקשת- האם אתם מבצעים שיעורי גיטרה בצורה סיסטמתית אצל מורה לגיטרה קלאסית, או שאתם לומדים דרך קורס ללימוד גיטרה באינטרנט?
האם בכלל המחשבה שלכם הייתה איך ללמוד גיטרה מהר ופה אולי טמונה הבעיה.
אם אתם אכן לומדים כבר אצל מורה המתמחה ב- לימוד גיטרה למתחילים אז אין לי כל ספק שאתם בידיים טובות והוא כבר ידע בדיוק איך להוביל אתכם אל עבר היעד אשר תציבו לעצמכם.
אם בחרתם בדרך של לימוד גיטרה קלאסית, אקוסטית או חשמלית למתחילים באינטרנט הרי שגם שם במידה והקורס הדיגיטלי בנוי בצורה נבונה, אתם תהיו בדרך הנכונה.

 

אבל באו ניקח לרגע סיטואציה שבה למדתם כמה אקורדים מאיזה חבר או שנים והתחלתם לנגן על גיטרה ככה מאפס למאה מה שנקרא, סביר שאיפשהו תגיעו לקיר מסווים שכדי לעבור אותו תצטרכו לשפר את הטכניקה שלכם עם הגיטרה.

אחת האופציות היא כמובן לקבוע עם מורה פרטי לגיטרה שידע בדיוק להתאים ולתפור את תוכנית ההתקדמות בדיוק עבורכם. אבל עד אז, היום כשאתם מנסים לנגן אקורדים לשירים למתחילים אתם נתקלים בבעיה טכנית של שמירה על הקצב ורצף בנגינה תוך שמירה על איכות הנגינה וצלילים נקיים וברורים בגלל שקשה לכם לעבור בין אקורד לאקורד וזה לוקח לכם המון זמן.

כל מורה לגיטרה שמכבד את עצמו ישר ימליץ לכם לחשוב על מה שנקרא "מכנה משותף" בין האקורדים.
נכון- לא תמיד יהיה מכנה משותף בין 2 אקורדים, אבל גם לזה ישנם טכניקות נוספות להתגברות על הבעיה, אבל כרגע בואו נתחיל בקטן.

 

בשיעורי גיטרה למתחילים כאשר רק מתחילים להבין איך לנגן בגיטרה אקורדים אפשר לראות ישר שיש חזרתיות של אצבוע ויחסים שונים בין צלילים שנשמרים לאורך המיתרים.

ניקח לדוגמא שלושה אקורדים שבשלושתם אצבע מס' 1 תמיד נשארת על מיתר 2 -פסק 1.

Am.png
אקורד C גיטרה
אקורד F גיטרה

מזמין אתכם לתפוס את הגיטרה ולהתנסות עם המכנה המשותף בין האקורדים שבסרטון המצורף 😊

רז שלו- שיעורי גיטרה: איך לעבור בין אקורדים בזריזות.

לכל שאלה נוספת אני כאן עבורכם.

רז שלו.

 

נשארתם עם שאלות?
רוצים להתייעץ איתי?