top of page

איך כדאי לי באופן אישי ללמוד גיטרה?

לימוד גיטרה למתחילים- התשובות לכל התהיות שלך!

 

אם הגעת לכאן אני מאמין שתמיד חלמת ללמוד לנגן בגיטרה והשאלה שעולה לך כרגע היא איך עושים את זה.
האם לחפש שיעורי גיטרה בצורה המסורתית של אחד על אחד עם מורה לגיטרה? האם ללמוד גיטרה בקבוצה? האם מה שהכי מתאים לך זה קורס דיגיטלי בגיטרה (שיעורי גיטרה אונליין)?
בעידן של היום, כשיש עודף מידע ברחבי הרשת, לימוד גיטרה למתחילים הוא לא דבר פשוט להחלטה. יש המון מורים לגיטרה, והמון קבוצות ללימוד גיטרה למבוגרים ולנוער.
כדי להקל על ההחלטה, בניתי עבורך שאלון מיוחד שיעזור לי להתאים לך כבר בסוף השאלון את הדרך הטובה ביותר עבורך להתחיל ללמוד לנגן בגיטרה. 
 

מה שנשאר לך זה להקדיש 2 דקות לשאלון ההתאמה הקצר ולגלות איך הכי כדאי לך ללמוד גיטרה!
[יש ללחוץ על הסרטון כדי להתחיל]

אציג בפניך את כל האופציות הרלוונטיות ואיך שאני רואה את זה נכון להיום ישנן 4 אופציות עיקריות ללימוד גיטרה.
 

1. שיעור גיטרה פרונטלי אחד על אחד עם מורה לגיטרה רציני:
איך שאני רואה את הדברים, אם קיבלת החלטה ובחרת ללכת על מורה לגיטרה פרונטלי אחד על אחד, חשוב שהוא יהיה בחור/ה רציני/ת, ואסביר. לדעתי מורה שעושה שיעורי גיטרה מהצד ולא הופך את העניין לפרנסה העיקרית שלו ככל הנראה שגם השיעורים עצמם יראו ככה. היום אפשר למצוא המון מורים, אבל לא לכולם יש באמת את ארגז הכלים הדרוש להוראה פרטנית נכונה ומדויקת. והסיבה הפשוטה היא שאין צורך בהכשרה מקצועית כדי לפרסם את עצמך כמורה לגיטרה ויש הבדל ענקי בין להיות נגן גיטרה מעולה ללא רקע של ממש בהוראה לבין להיות נגן גיטרה מעולה ומורה לגיטרה מעולה באותה הנשימה.
נוסף על כך יש מורים לגיטרה שיעדיפו רק מוזיקאים שכבר מנגנים ולא יסכימו לקבל נגנים מתחילים. מהצד השני תמיד יהיו מורים לגיטרה שיסכימו לקיים שיעורי גיטרה למתחילים בכל גיל וגם כאן יש לשים לב שלא מדובר ברצון לקבל תלמידים בכל מחיר- גיל מומלץ להתחלת שיעורי גיטרה לדעתי הוא גיל 6, שבו רוב הילדודס כבר יכולים להחזיק גיטרה(ואם לא אז יש גדלים מותאמים), ובאותה הנשימה גם הילד יכול לקלוט טכניקה גיטריסטית ולא רק שיעור של חוויה מוזיקלית (שאגב לא פחות חשוב!).
בנוסף על כל זה, מורה לגיטרה למתחילים חייב לנהל את שיעורי הגיטרה בצורה נינוחה, קלילה וכיפית בנוסף על הגישה המקצועית שגם ככה חייבת להתקיים ומן הראוי שתתקיים במקביל ולא במקום, אנחנו לא בעידן של פעם ואין צורך להיות קשוח יתר על המידה. המורה לגיטרה צריך לדרוש מהתלמיד ולא לוותר לו אבל חשוב מכך זה שאותו מורה לגיטרה יגרום לתלמיד להתאהב כל-כך בכלי הנפלא הזה- גיטרה! שהוא אפילו לא יצטרך להתאמץ והתלמיד לא יראה בגיטרה נטל אלא חלק בלתי נפרד מהאישיות של אותו התלמיד וירצה רק להגיע הביתה לתרגל ולנגן.
ולסיכום אופציה זו 😊 הדרכה נכונה בזמן תהליך לימוד הגיטרה תביא לתוצאות נפלאות. בין אם תבחרו בי כמורה לגיטרה שלכם או מורה רציני אחר, בדקו טוב טוב לפני שתסגרו שיעור, אל תחששו אפילו לשאול את המורה מהי ההכשרה המקצועית שלו והאם הוא כולו במוזיקה או שרק מהצד.
אני מציע שיעורי גיטרה אצלי בסטודיו לגיטרה בקיבוץ עמיר ואפשרות להגיע גם לשיעורי גיטרה בבית התלמיד [שאר ישוב, דפנה, דן, שניר, הגושרים, מעיין ברוך, יובל, בית הלל, כפר גלעדי, מטולה, קריית שמונה, כפר סאלד, שדה נחמיה, כפר בלום, עמיר, נאות מרדכי, שמיר, להבות הבשן, גונן.].

שיעור גיטרה עם אפרת כהן
שיעור גיטרה עם צוף בן משה כדורסל

2. שיעורי גיטרה פרטניים אונליין דרך Skype/Zoom:
אופציה נוספת היא להיכנס לשגרת שיעורי גיטרה פרטניים אונליין, היתרון כאן הוא שאין צורך להגיע לסטודיו המורה או לארח את המורה בבית שלנו ובכך לפתור גם את בעיית המרחק הפיזי של ערים רחוקות או אפילו מדינות שונות בין המורה לתלמיד! 
לרוב שיעור גיטרה פרטני אונליין יהיה אפקטיבי לא פחות משיעור גיטרה פרונטלי, אך יש לזכור שזה מאד תלוי ברמת המורה ובאיכות הציוד מן הצד שלו (מצלמה מיקרופון, שימוש בתוכנת וידיאו ראוויה וכו).

למעוניינים, אני מציע שיעורי גיטרה לכל הרמות גם באונליין דרך הסקייפ/זום.
השיעורים מועברים מתוך אולפן הקלטות עם מיקרופון ומצלמה איכותיים.

הנה הצאנ'ס שלךללמוד גיטרה ללא הגבלת מרחק פיזי 🎸🤘😉

 שיעור גיטרה אונליין זום סקייפ
 שיעורים אונליין סקייפ-זום ציוד איכותי לביצוע שיעור אונליין
  ZOOM SKYPE שיעור גיטרה מקוון זום סקייפ

כל הציוד מוכן לקראת שיעור פרטני אונליין!

3. קורסים דיגיטליים- אונליין בגיטרה:
האופציה הבאה ללימוד גיטרה היא נגזרת ישירה של ההתקדמות המשוגעת של הטכנולוגיה בת זמננו, גם בעולם המוזיקה והגיטרה בפרט. זוהי אופציה שטובה בעיקר לחבר'ה בעלי משמעת לימוד עצמי גבוהה ושאין להם זמן פנוי להקדיש לשיעורי גיטרה פרונטליים- הפתרון המושלם עבורם הוא קורס ללימוד גיטרה באינטרנט.
הרעיון הוא לנגן גיטרה באינטרנט בצורה איכותית ובמהירות, בעזרת קורסים דיגיטליים ממוקדים.
העולם הטכנולוגי התקדם בקצב מטורף בשנים האחרונות וזה מאפשר לך להקל לעצמך על החיים, לחסוך זמן יקר ולא מעט כסף.

בדומה לשיעורים הפרטניים הדיגיטליים, גם הקורסים הדיגיטליים חוסכים את הנסיעה שלך אל המורה לגיטרה או האירוח שלו אצלך, רק שהקורסים הדיגיטליים מוקלטים מראש, מה שיוצר יתרון נוסף של גמישות. אין צורך להתחשב בלו"ז של המורה, אפשר להפעיל את השיעור בזמן שמתאים לך, איפה שמתאים לך ולחזור עליו כמה פעמים שרוצים.

אני מציע קורסים דיגיטליים ללימוד גיטרה, המעוברים בעזרת שיעורי ווידיאו ממוקדים בשיטה ייחודית ב4 זוויות שונות שלא משאירות ספק או תהיות בתוספת כתוביות.
סרטוני הווידאו מלווים בדפים מידע שאת חלקם תוכלו להוריד אל המחשב האישי/נייד/סמארטפון שלכם ותוכלו להמשיך להשתמש בהם גם לארך תקופת הקורס. ​
ניתנת תמיכה לכל שאלה או נושא לא ברור, עם הבטחה למענה אישי ממני עד 24 שעות מרגע קבלת הפניה. בנוסף, ישנה קהילת פייסבוק סגורה אך ורק לתלמידי הגיטרה שלי, בה תוכלו להעלות שאלות בכל נושא, להיעזר בי ובשאר החברים, לקבוע מפגשי נגינה בגיטרה משותפים ע”פ אזור המגורים שלכם ועוד. כאן ניכר היתרון המשמעותי בלמידה בקורס אינטרנטי בגיטרה, לעומת למידה פרונטלית בגיטרה אחד על אחד. תשלמו יחסית מעט עבור שווי תכני הקורסים שמסתכמים בהרבה מאד כסף של למידה פרונטלית. יתרון נוסף הוא שבקורס האינטרנטי תוכלו להריץ אחורה, קדימה ולעצור לתרגול בכל רגע נתון ובזמנכם החופשי. ​

מוזמנים לקפוץ ישר למים עם הדרכת הגיטרה, "צעדים ראשונים בגיטרה", מיועד לנגני גיטרה מתחילים 

התחילו עכשיו עם הדרכת
"צעדים ראשונים בגיטרה"!

לומדים לנגן בגיטרה למתחילים צעדים ראשונים

4. שיעורי גיטרה בקבוצה- סדנאות גיטרה/חוג גיטרה.
אופציה זו טובה בעיקר לחבר'ה שתמיד רצו להגשים חלום ולנגן בגיטרה וזה איכשהו תמיד התפספס להם וגם הקורסים הדיגיטליים פחות מדברים אליהם. מדובר על סדנאות גיטרה למבוגרים ונוער שהמטרה שלהן היא להביא אתכם ממצב שאין לכם מושג איך להחזיק גיטרה למצב בו אתם מנגנים שירים פשוטים בחופשיות רבה, וזה תוך מספר מפגשים קצר מאד והרעיון פה הוא ללמוד לנגן בגיטרה מהר ובקלות.

ללימוד גיטרה בקבוצה יש לא מעט יתרונות לצד חסרונות, אותם ניתן לצמצם אם יודעים לשים לב אליהם. בסדנאות ללימוד גיטרה בקבוצה יש אווירה כיפית, אפשר ללמוד גם אחד מהשני ולא רק מהמורה, אפשר להגיע מראש עם אנשים שמכירים או בני זוג ואפילו לתרגל מחוץ לסדנה ביחד. 

לרוב סדנאות כאלה שמות דגש על החוויה הכיפית, בעיניי, לא פחות חשוב לשים לב גם עם מה יוצאים בסוף.

מומלץ לבקש סילבוס של הסדנא כדי לוודא שתצאו מרוצים גם מהתוצאה ולא רק מהדרך.

מספר המשתתפים בסדנאות ללימוד גיטרה בקבוצות משתנה מסדנה לסדנה, כדאי לשים לב שככל שהקבוצה גדולה יותר הסיכוי שלכם לקבל יחס אישי ולהשתפר קטן. בכל זאת, מדובר במספר קטן יחסית של מפגשים, שצריך להספיק בהם כמות חומר מסוימת כדי שתצליחו לנגן בגיטרה גם כשהסדנה תסתיים.  


סדנת גיטרה 4 על 4 למתחילים היא סדנה ללימוד גיטרה למתחילים, כך שכל משתתף בסדנת הגיטרה, חסר ניסיון מוזיקלי ככל שיהיה, יסיים אותה עם בסיס טוב ויכולת לנגן שירים ומנגינות. זאת בסדנה מרוכזת של 4 מפגשים, עם 4 משתתפים בלבד בכל סדנה, בדגש על אווירה קלילה וכיפית.
הסדנה מעוצבת בדרך שמאפשרת למשתתפים להנות מיחס אישי וגם מחוויה בלתי נשכחת והכי חשוב- ידעו לנגן בגיטרה ויגשימו את החלום סוף סוף!
קיימת אצלי גם אופציה לסדנה פרטית לזוגות- אם זה מדבר אליכם צרו איתי קשר 😊

מתוך-"סדנת גיטרה 4 על 4 למתחילים"

מקווה שהצלחתי לעזור ושמצאת את הדרך המתאימה ביותר עבורך ללימוד גיטרה :)
 לכל שאלה נוספת אני כאן בשבילך.

רז שלו- שיעורי גיטרה.

רז שלו- שיעורי גיטרה

נשארת עם שאלות?
רוצה להתייעץ איתי?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

bottom of page