רז שלו - שיעורי גיטרה | איך כדאי לי ללמוד גיטרה?

איך כדאי לי באופן אישי ללמוד גיטרה?

לימוד גיטרה למתחילים- התשובות לכל התהיות שלכם!

 

אם הגעתם לכאן אני מאמין שתמיד חלמתם ללמוד לנגן בגיטרה והשאלה שעולה לכם כרגע היא איך עושים את זה.
האם לחפש שיעורי גיטרה בצורה המסורתית של אחד על אחד עם מורה לגיטרה ? האם ללמוד גיטרה בקבוצה? האם הכי מתאים לך זה קורס דיגיטלי בגיטרה (שיעורי גיטרה אונליין)?
בעידן של היום, לימוד גיטרה למתחילים הוא לא דבר פשוט להחלטה. יש המון מורים לגיטרה ברחבי הרשת, והמון קבוצות ללימוד גיטרה למבוגרים ולנוער. 

פנו לעצמכם 2 דקות לשאלון התאמה קצר וגלו איך הכי כדאי לכם ללמוד גיטרה!
[צפו בסרטון כדי להתחיל]

אציג בפניכם את כל האופציות הרלוונטיות ואיך שאני רואה את זה נכון להיום ישנן 4 אופציות עיקריות ללימוד גיטרה.
 

1. שיעור גיטרה פרונטלי אחד על אחד עם מורה לגיטרה רציני:
איך שאני רואה את הדברים, אם קיבלתם החלטה ובחרתם ללכת על מורה לגיטרה פרונטלי אחד על אחד, חשוב שהוא יהיה בחור/ה רציני/ת, ואסביר. לדעתי מורה שעושה שיעורי גיטרה מהצד ולא הופך את העניין לפרנסה העיקרית שלו ככל הנראה שגם השיעורים עצמם יראו ככה. יש המון מורים כיום שאפשר למצוא, אבל לא לכולם יש באמת את ארגז הכלים הדרוש להוראה פרטנית נכונה ומדויקת, והסיבה היא פשוטה שאין צורך בהכשרה מקצועית בכדי לפרסם את עצמך כמורה לגיטרה ויש הבדל ענקי בין להיות נגן גיטרה מעולה ללא רקע של ממש בהוראה לבין להיות נגן גיטרה מעולה ומורה לגיטרה מעולה באותה הנשימה.
נוסף על כך יש מורים לגיטרה שיעדיפו רק מוזיקאים שכבר מנגנים ולא יסכימו לקבל נגנים מתחילים אך מן הצד השני תמיד יהיו המורים לגיטרה שיסכימו לקיים שיעורי גיטרה למתחילים בכל גיל וגם כאן יש לשים לב שלא מדובר ברצון לקבל תלמידים בכל מחיר- גיל מומלץ להתחלת שיעורי גיטרה לדעתי הוא גיל 6, שבו רוב הילדודס כבר יכולים להחזיק גיטרה(ואם לא אז יש גדלים מותאמים), אבל באותה הנשימה גם הילד יכול לקלוט טכניקה גיטריסטית ולא רק שיעור של חוויה מוזיקלית (שאגב לא פחות חשוב!).
בנוסף על כל זה, מורה לגיטרה למתחילים חייב לנהל את שיעורי הגיטרה בצורה נינוחה, קלילה וכיפית בנוסף על הגישה המקצועית שגם ככה חייבת להתקיים ומן הראוי שתתקיים במקביל ולא במקום, אנחנו לא בעידן של פעם ואין צורך להיות קשוח יתר על המידה. המורה לגיטרה צריך לדרוש מהתלמיד ולא לוותר לו אבל מה שיותר חשוב מכך זה שאותו מורה לגיטרה יגרום לתלמיד להתאהב כל-כך בכלי הנפלא הזה- גיטרה! שהוא אפילו לא יצטרך להתאמץ והתלמיד לא יראה בגיטרה נטל אלא חלק בלתי נפרד מהאישיות של אותו התלמיד וירצה רק להגיע הביתה לתרגל ולנגן.
ולסיכום אופציה זו 😊 הדרכה נכונה בזמן תהליך לימוד הגיטרה תביא לתוצאות נפלאות. בין אם תבחרו בי כמורה לגיטרה שלכם או מורה רציני אחר, בדקו טוב טוב לפני שתסגרו שיעור, אל תחששו אפילו לשאול את המורה מהי ההכשרה המקצועית שלו והאם הוא כולו במוזיקה או שרק מהצד.
אני מציע שיעורי גיטרה אצלי בסטודיו, אולפן ביתי, ברמת גן ואפשרות להגיע גם לשיעורי גיטרה בבית התלמיד אפשרות לשיעורי גיטרה בבית התלמיד [תל אביב /רמת גן /גבעתיים /פתח תקווה /קריית אונו].

2. שיעורי גיטרה פרטניים אונליין דרך Skype/Zoom:
אופציה נוספת היא להיכנס לשגרת שיעורי גיטרה פרטניים אונליין, היתרון כאן הוא שאין צורך להגיע לסטודיו המורה או לחילופין אין צורך לארח את המורה בבית שלנו ובכך אפשר לפתור גם את בעיית המרחק הפיזי של ערים רחוקות או אפילו מדינות שונות בין המורה לתלמיד! 
לרוב שיעור גיטרה פרטני אונליין יהיה אפקטיבי לא פחות משיעור גיטרה פרונטלי, אך יש לזכור שזה מאד תלוי ברמת המורה ובאיכות הציוד מן הצד שלו (מצלמה מיקרופון, שימוש בתוכנת וידיאו ראוויה וכו).

מן הצד שלי אני מציע שיעורי גיטרה לכל הרמות גם באונליין דרך הסקייפ/זום.
השיעורים מועברים עם מיקרופון אולפן הקלטות ומצלמה איכותית.

הנה הצאנ'ס שלנו ללמוד גיטרה ללא הגבלת מרחק פיזי 🎸🤘😉

כל הציוד מוכן לקראת שיעור פרטני אונליין!

3. קורסים דיגיטליים- אונליין בגיטרה:
האופציה הבאה ללימוד גיטרה היא נגזרת ישירה של ההתקדמות המשוגעת של הטכנולוגיה בת זממנו, גם בעולם המוזיקה והגיטרה בפרט. זוהי אופציה שטובה בעיקר לחבר'ה בעלי משמעת לימוד עצמי גבוהה ושאין להם זמן פנוי להקדיש לשיעורי גיטרה פרונטליים- הפתרון המושלם עבורם הוא קורס אינטרנט בגיטרה.
הרעיון הוא לנגן גיטרה באינטרנט בצורה איכותית ובמהירות, בעזרת קורסים דיגיטליים ממוקדים.
העולם הטכנולוגי התקדם בקצב מטורף בשנים האחרונות ולכן החלטתי להתחיל בהקמת קורסים דיגיטליים בגיטרה, בכדי להקל על החיים של התלמידים ולחסוך להם זמן יקר, וגם לא מעט כסף.
הקורסים מעוברים בעזרת שיעורי ווידיאו ממוקדים בשיטה ייחודית ב4 זוויות שונות שלא משאירות ספק או תהיות בתוספת כתוביות.
סרטוני הווידאו מלווים בדפים מידע מלווי קורס שאת חלקם תוכלו להוריד אל המחשב האישי/נייד/סמארטפון שלכם ותוכלו להמשיך להשתמש בהם גם לארך תקופת הקורס. ​
ניתנת תמיכה לכל שאלה או נושא לא ברור, עם הבטחה למענה אישי ממני עד 24 שעות מרגע קבלת הפניה. בנוסף, ישנה קהילת פייסבוק סגורה אך ורק לתלמידי הגיטרה שלי, בה תוכלו להעלות שאלות בכל נושא, להיעזר בי ובשאר החברים, לקבוע מפגשי נגינה בגיטרה משותפים ע”פ אזור המגורים שלכם ועוד. כאן ניכר היתרון המשמעותי בלמידה בקורס אינטרנטי בגיטרה, לעומת למידה פרונטלית בגיטרה אחד על אחד. תשלמו יחסית מעט עבור שווי תכני הקורסים שמסתכמים בהרבה מאד כסף של למידה פרונטלית. יתרון נוסף הוא שבקורס האינטרנטי תוכלו להריץ אחורה, קדימה ולעצור לתרגול בכל רגע נתון ובזמנכם החופשי. ​

 

מתוך-"קורס דיגיטלי בגיטרה- הגיטרה בידיים שלך"

4. שיעורי גיטרה בקבוצה- סדנאות גיטרה/חוג גיטרה.
אופציה זו טובה בעיקר לחבר'ה שתמיד רצו להגשים חלום ולנגן בגיטרה וזה איכשהו תמיד התפספס להם וגם הקורסים הדיגיטליים פחות מדברים אליהם. מדובר על סדנאות גיטרה למבוגרים ונוער שהמטרה שלהם היא להביא אתכם ממצב שאין לכם מושג איך להחזיק גיטרה למצב בו אתם מנגנים שירים פשוטים בחופשיות רבה, וזה תוך מספר מפגשים קצר מאד והרעיון פה הוא ללמוד לנגן בגיטרה מהר ובקלות.
סדנת גיטרה 4 על 4 למתחילים היא סדנה ללימוד גיטרה למתחילים, כך שכל משתתף בסדנת הגיטרה, חסר ניסיון מוזיקלי ככל שיהיה, יסיים אותה עם בסיס טוב ויכולת לנגן שירים ומנגינות. זאת בסדנה מרוכזת של 4 מפגשים, עם 4 משתתפים בלבד בכל סדנה, בדגש על אווירה קלילה וכיפית.
המשתתפים ייהנו גם מיחס אישי וגם מחוויה בלתי נשכחת והכי חשוב- ידעו לנגן בגיטרה ויגשימו את החלום סוף סוף!
קיימת אצלי גם אופציה לסדנה פרטית לזוגות- אם זה מדבר אליכם צרו איתי קשר 😊

מתוך-"סדנת גיטרה 4 על 4 למתחילים"

מקווה שהצלחתי לעזור ושמצאתם את הדרך המתאימה ביותר עבורכם ללימוד גיטרה :)
 לכל שאלה נוספת אני כאן עבורכם.

רז שלו- שיעורי גיטרה.

נשארתם עם שאלות?
רוצים להתייעץ איתי?

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle

כל הזכויות שמורות לרז שלו  © מופעל ע"י "רז שלו- מוזיקאי".

Sayeret Duchifat, Ramat Gan, Israel- 5220106