top of page

איך למקסם את זמן האימון עם הגיטרה

היום יותר מתמיד, בעידן הטכנולוגי, אנחנו נחשפים לכל-כך הרבה גירויים ופיתויים "דווקא" כשאנחנו רוצים להיות מרוכזים בדבר אחד ספציפי.
במקרה שלנו מדובר באימון ותרגול הגיטרה, החלק הבלתי נפרד מהגוף שלנו.

כולנו יודעים שחייבים להתאמן כדי להתקדם, אבל מה עושים כשיש את הסמארטפון שמזמזם כל 3 שניות ואולי זה בכלל בעצם הזמן לסיבוב באינסטגרם, אולי בכלל הגיע הזמן לשבת קצת עם השותף ולראות טלוויזיה?
לא לא, זה בכלל הזמן לגלול בפייסבוק ולבזבז עוד כמה דקות מהחיים [כולנו נופלים בזה- את/ה לא לבד].
אבל גם אם כבר התגברנו על כל הסחות הדעת הללו, ואני חושב שכולם יסכימו איתי פה, תמיד עולה השאלה העיקרית שהכי מסקרנת אותנו – אם אני כבר מתאמן, איך אני מבצע זמן אימון אפקטיבי ולא מבזבז את הזמן שלי וסתם יושב עם הגיטרה.

 

אחלק את המאמר לשני חלקים. בחלק הראשון אתן לכם טיפים איך להיפטר מכל הסחות הדעת המיותרות בדרכים מאד פשוטות ובחלק השני איך באמת להפוך את האימון לאפקטיבי.

 

 1. הסוף להסחות הדעת:
  כמובן שאצל כל אחד סף הגירוי הוא שונה, אבל ריכזתי עבורכם כמה שיטות שעובדות לעבדכם הנאמן שזוכר איך העולם היה נראה בלי טכנולוגיה שאוכלת לנו את הזמן:
   

 • הסמארטפון לא נכנס לחדר שבו הגיטרה שלופה מחוץ לקייס ומוכנה לנגינה:
  אתם יכולים לקבל את מה שאני מציע ואתם יכולים שלא, בכל אופן מאז שאני עושה את זה , זמן האימון והאפקטיביות של האימון שלי עם הגיטרה השתפר פלאים. העולם יכול להסתדר בלעדינו לכמה שעות.

 • כשעובדים עם המחשב בזמן האימון, מרוכזים בתוכנות גיטרה/מוזיקה בלבד:
  כנגני גיטרה של העולם המודרני עבודה עם מחשב = צורך בלתי נפרד מאפקטיביות האימון, בין אם זה מטרונום שרץ, Backing Track ברקע לאלתור/הרצת הסולמות שלנו, כתיבת הלחן והמילים שבדיוק יצאו טרי טרי מהמוח, הקלטה, או כל דבר אחר...קיים פה צורך וזה ברור ולגיטימי, אך כשנשתמש במחשב בזמן האימון אנחנו נסגור את הוואטספ שנמצא ברקע, אנחנו נסגור את כל חלונות הפייסבוק הפתוחים או כל רשת חברתית אחרת ונתרכז אך ורק בתוכנות המוזיקליות שבעזרתן התכנסנו כאן.

 • הדלת בחדר סגורה + "שלט נא לא להפריע כאן מנגנים":
  בין אם אתה גרים אצל ההורים או עם שותפים או עם בן/בת הזוג, תוודאו שהם מכבדים את זה. תיצרו שיגרה שבה זה מאד ברור שאם יש את השלט על הדלת כשהיא סגורה, אתם לא יכולים לצאת מריכוז, אפילו לא לשנייה! שימו לוח עם טוש שירשמו מה שהם רוצים שם ותחזרו אליהם עם תשובה כשתסיימו את האימון.


  2. לא מבזבזים יותר זמן- הדרך לאימון אפקטיבי:
  את חלק זה אפתח בסעיף שנוי מעט במחלוקת. אני מאמין שכדי שננגן יותר, הגיטרה צריכה להיות זמינה בכל שלב של היום, עכשיו כשאני מתכוון זמינה אני מתכוון מחוץ לקייס/נרתיק מוכנה לנגינה 24/7.
  הבעיה העיקרית היא שהמיתרים נשחקים מהר יותר בצורה הזאת ו תידרש תחזוקה כללית של הגיטרה
  בתדירות גבוהה יותר, אבל לדעתי, זה שווה את זה. כשהגיטרה תמיד בשלוף מנגנים הרבה יותר!

 • אם מתאמנים- אז מתאמנים, כי בתכלס זה הכל בראש:
  בין אם אתה נגן קלאסי שרגיל להתאמן בחליפה או שאתה בכלל רוקיסט שחייב חולצה קרועה, תיכנסו לאווירה תתלבשו בלבוש שהכי נוח לכם מנטאלית להתאמן בו וצאו לדרך, קבלו באהבה והבנה שבזמן הקרוב של היום שלכם אתם מתנתקים מהעולם החיצון ומתרכזים נטו בגיטרה, שום דבר אחר כרגע לא חשוב בחיים- רק הגיטרה! תמיד תזכרו שבסוף האימון הזה, אתם תהיו גיטריסטים טובים יותר ממה שהייתם לפני- בהבטחה.

 • תנו לעצמכם לשבוע הקרוב יעד הגיוני שבו תהיו כנים עם עצמכם ובנוסף, חשוב שיהיה מדיד:
  חלקו את האימונים שלכם ע"פ שבועות, ומה שלא תספיקו תמשיכו בשבוע הבא (לא אמור לקרות כי הצבתם יעד כנה).
  הכוונה למדיד, זה יכול להיות מהירות במטרונום שאפשר למדוד, נגינת שיר בטמפו המקורי, מעבר בין אקורדים שהיה קשה ועכשיו אתם מצליחים וכו..

 • חלקו את המטרות השבועיות לחתיכות קטנות ותפזרו במהלך השבוע:
  גם פה יש אסכולות שונות, אני מאמין שבכל אימון צריך להתרכז במשהו אחד ספציפי, בין אם זו טכניקה, סולם חדש, פוזיציה חדשה של אקורד וכו.. ורק אז לחבר, תמיד עם דגש על הצליל עצמו והאיכות שלו.
  אם צריך חלקו את החתיכה היומית לחתיכות קטנות יותר.

 • אל תיפלו למלכודת "השירים האהובים"
  לכל גיטסריסט יש את השירים/יצירות שהוא הכי אוהב לנגן, בזמן האימון אנחנו רוצים להתקדם! זה לא הזמן להריץ אותם שוב ושוב. אנחנו כבר יודעים שאנחנו מנגנים אותם מדהים.
  סביב המדורה תפציצו ותרשימו את החבר'ה, עכשיו מתאמנים ומשתפרים.

* זכרו- אם תרצו אז תצליחו:

חוק הברזל אולי הגדול מכולם, בכל תחום בעולם הזה, הוא שאם תשקיעו ותרצו להשיג משהו, אבל באמת תרצו,אז אתם תשיגו.
הכי חשוב זה שלא תשכחו להנות מהתהליך עצמו!

** שימו לב שלא ציינתי כמה זמן כל אימון צריך להיות, עצם ההבנה שלכל אחד ואחת מאיתנו לו"ז שונה.
ההמלצה שלי היא לכל הפחות עשרים דקות ביום וזה אפשרי, אפילו גם לראש הממשלה. אז בלי תירוצים 😊

 

שלכם, רז שלו- מורה לגיטרה.

 

נשארתם עם שאלות?
רוצים להתייעץ איתי?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

bottom of page